Vodafone NET Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Bilgisayar Donanım
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

sorularım..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
lavie7 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı lavie7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: sorularım..
    Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-08 Saat 20:00
merhaba.. benim öğrenmek istedikelrim şunlar:
şirketimde 4 pc var ve hepsi desktop.. kablolu modem ile internete bağlanıyor ve yaklaşık 4 yıldır adsl abonesiyiz. Tüm pclerimi wireless yapıp modemi de öyle yapmak istiyorum.. Anck nereden başlıyacağım bilemiyorum. Bakım anlaşmamın olduğu bilgisayarcı piyasadan kayboldu.!! O nednele bu foruma girdim. Bu arada ben desktopları wireless yapabilir miyim? yapamazsam dizüstü 2 tane çok acil alıp o şekilde wireless yapsam  wireless modem başvurunu kablolu olduğu için aynı abonelikten mi yapacağım?
Birde elektrik kesintilerinden ötürü ben UPS konuldu zannederken bilgisayarcı koymamış ve 1 pcnin power supplyı yandı ve ekran kartıda yanmış.. bunun için başka 1 bilgisayarcı 500 ytl civarında fatura çıkardı bende çok sinirlendim!! bu UPSin 1 sürü tipi var hangisini almalıyım? ve her pce 1 ups mi takmak gerekli?
Tanrım kafayı oynatıcam:( yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yukarı Dön
bumerang Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı bumerang Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10-Eylül-08 Saat 10:33
içler acısı bir durumdasın :))
her bilgs. a ayrı bir UPS.. senin bilgisayara bakan deveye kocaman bir oha deseydin 500 ytl ye bilgs. var..çok yüksek fiyat vermiş:)
wireless zaten senin kullandığın modeme bağlı ister kablolu ister kablosuz kullanabilisin..
sen izin verdiğinde diğer bilgs. da ana bilgs. dan. ama diğer bilgs. lara küçük bir parça takılıyor yoksa alamıyorlar bağlantıyı... o parçanın adınıda ben hatırlamıyorum şansızlık..
kolay gelsin...
Yukarı Dön
Freak Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 2543
  Alıntı Freak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10-Eylül-08 Saat 23:55
Orjinalini yazan: lavie7

merhaba.. benim öğrenmek istedikelrim şunlar:
şirketimde 4 pc var ve hepsi desktop.. kablolu modem ile internete bağlanıyor ve yaklaşık 4 yıldır adsl abonesiyiz. Tüm pclerimi wireless yapıp modemi de öyle yapmak istiyorum.. Anck nereden başlıyacağım bilemiyorum.

En başta bu düşünceni gerçekleştirmen için wireless kart alman lazım, desktop makineyi wireless olarak kullanabilmen için bu kartı temin edip, monte etmen lazım..

wireless modem başvurunu kablolu olduğu için aynı abonelikten mi yapacağım?

Wireless modem için tekrardan başvuru yapman gereksiz olur, mevcut hattını önce iptal edip sonra tekrardan başvurmak uzun bir iştir.. En mantıklısı ve kısa yolu gidip wireless bir modem almandır..

Birde elektrik kesintilerinden ötürü ben UPS konuldu zannederken bilgisayarcı koymamış ve 1 pcnin power supplyı yandı ve ekran kartıda yanmış.. bunun için başka 1 bilgisayarcı 500 ytl civarında fatura çıkardı

O bilgisayarcıyı merak ettim, demek Alsancaklı'lı bilgisayarcılar böyle oluyormuş.. 500 Ytl'ye artık taksitle ev alınıyor..

bu UPSin 1 sürü tipi var hangisini almalıyım? ve her pce 1 ups mi takmak gerekli?

Bir sürü tipi var ama sana lazım olan standart bişeydir.. Örnek olarak Pegasus Power Supply 300 W olabilir, en standardı budur.. Ve 30 ytl civarındadır, ekran kartının daha çok çeşidi vardır ve onunda standart kalitedeki fiyatı 80-90 ytl'dir..
Ayrıca şirket bilgisayarı olduğu için ups gerekli olabilir, yani aniden elektrik kesilmeleri falan sistemlere zarar verebilir ve bilgisayarlarda son derece önemli ise bilgilerine erişememeye kadar gider mevzu..
En nihayetinde olmazsa da olur, ama olursa daha iyi olur.. 

Tanrım kafayı oynatıcam:( yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yardımcı olduysam ben de sevinirim..
Yukarı Dön
lavie7 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı lavie7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11-Eylül-08 Saat 08:23
Freak teşekkür ederim yanıtların için.. O dönemde acil düzeltici çözümler bulmam gerektiği için bilgisayar mühendisi 1 arkadaşımdan yardım istedim ve genel 1 toparlama yaptı hepsine..Fakat bu pc sistemi denen şeyi benim öğrenmem gerekiyor..Şimdi de ağ bağlantısı beni çıldırtmak üzere.. Alsancaktaki her tip esnaf lanet olası Dolandırıcıdır..Zaten bu nedenle muslukçuyu bile Karataştan çağırıyorum!! Ağ bağlantısı kurulu şuan.. Ve tüm pcler birbirlerini görebiliyor ancak ben mesela a pcnin desktop üzerine dosya koyamıyorum!!! o pcden baktığımda paylaşıma açık görünüyor ama ben niçin "erişim iznin yok" msgını alıyorum bu ***** pcden:(((???
Yukarı Dön
Freak Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 2543
  Alıntı Freak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11-Eylül-08 Saat 16:42
Bunun bir çok nedeni olabilir ve biraz karışıktır..
İmkânın varsa tüm paylaşımı devre dışı bırakıp, tekrardan temiz bir paylaşım oluşturmak..
Çünkü dediğim gibi samanlıkta iğne aramaya benzer..
O bilgisayarın paylaşımını iptal et ve tekrardan paylaştır..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

Firma Rehberi | TC Kimlik Sorgulama | Maliye Borç Sorgulama | Vodafone | DSmart Plus | Vodafone Biri Adsl |